Zasuwy płaskie i rozdzielacze

Produkowane przez BMP rozdzielacze i zasuwy płaskie znajdują szerokie zastosowanie w procesach związanych z rozdziałem lub odcinaniem strugi materiałów sypkich w układach naważania, dozowania, transportu oraz składowania materiałów sypkich.

 

Oferowane przez nas rozdzielacze i zasuwy produkowane są w różnych wersjach i można podzielić je w następujący sposób:

 

1. Rozdzielacze

 

  • Ze względu na rodzaj konstrukcji rozróżniamy rozdzielacze dwudrożne, trójdrożne lub wielodrożne w układzie symetrycznym lub niesymetrycznym.

 

  • Ze względu na rodzaj zastosowanego napędu rozdzielacze produkowane są w wersji z napędem ręcznym, elektrycznym lub pneumatycznym.

 

  • Rozdzielacze wykonujemy z stali czarnej lub nierdzewnej.

 

  • W przypadku rozdziału materiałów abrazyjnych, rozdzielacze mogą być wyłożone wykładzinami przeciwściernymi z tworzywa sztucznego, gumy, stali czarnej o zwiększonej odporności na ścieranie lub z stali nierdzewnej.

 

2. Zasuwy płaskie

 

  • Ze względu na rodzaj konstrukcji rozróżniamy zasuwy płaskie płytowe typu ZP, zasuwy igłowe lub prętowe typu ZI oraz zasuwy kombinowane płytowo-igłowe typ ZK.

 

  • Ze względu na rodzaj zastosowanego napędu zasuwy mogą być wykonywane w wersji z napędem ręcznym, elektrycznym lub pneumatycznym.

 

  • Elementy te, w zależności od potrzeb Klienta wykonujemy z stali czarnej lub nierdzewnej.

Nasza zasuwa płaska jest nieocenionym elementem podczas dozowania strug różnorodnych materiałów sypkich. Dzięki niej można regulować przepływ produktów, pobierać próbki, a także podejmować awaryjne działania, w sytuacji zablokowania procesów dozowania.

Doszczelnienie zasuwy płaskiej realizujemy na dwa sposoby:

 

  • Uszczelnieniem jest materiał przesypywany, który po zamknięciu elementu tworzy stożek usypowy na płycie zawieradła wokół króćca wysypowego.

 

  • Jak w pkt. a oraz dodatkowo wymienne gumowe wargi uszczelniające wokół wewnętrznej części ramy zasuwy, opierające się na płycie zawieradła.

 

Oprócz typoszeregu tych elementów, rozdzielacze i zasuwy płaskie produkowane są o różnych wymiarach do uzgodnienia z Klientem.

Typoszereg zasuw płaskich
Typoszereg zasuw.png
zasuwa 2d.png

Przepustnice obrotowe

przepustnice.png
Galeria: