Silniki wibracyjne

Jednym z kluczowych elementów wyposażenia urządzeń wibracyjnych są silniki o poborze prądu 400 V, specjalnie zaprojektowane i przystosowane do napędzania takich instalacji i systemów przemysłowych jak:

 • przenośniki przesiewające,

 • sortowniki i przesiewarki,

 • ruszty wytrącające,

 • przenośniki rezonujące,

 • transportowe rynny, podajniki, młyny i ruszty wibracyjne,

 • fluidalne suszarnie,

 • zbiornikowe zagęszczarki.

 

Ze względu na fakt, że silnik wibracyjny 400V odgrywa tak ważną rolę w funkcjonowaniu wielu maszyn przemysłowych, warto stawiać przede wszystkim na rozwiązania sprawdzonych producentów. Wybierając propozycje, jakie Państwo znajdziecie na tej stronie, zyskujecie pewność zakupu urządzeń charakteryzujących się najwyższą jakością.

 

Silniki wibracyjne AVITEQ, OLI i JVM

Dokonaliśmy starannej selekcji propozycji różnych firm i wybraliśmy najlepsze dostępne na rynku rozwiązania. AVITEQ Vibrationstechnik GmbH to bogactwo doświadczenia w tworzeniu urządzeń dla przemysłu. Firma ta od końca lat 30. XX wieku produkuje wiele innowacyjnych komponentów z myślą o różnych branżach. Ważnym elementem jej oferty są właśnie silniki wibracyjne 400V. Stawiając na części maszyn tego niemieckiego producenta, ma się pewność, że wybiera się produkty charakteryzujące się najwyższą wydajnością i bezawaryjnym działaniem.

 

Nie inaczej jest w przypadku propozycji OLI. Znana ze swojej solidności włoska firma od lat 60. XX wieku dostarcza Klientom silniki wibracyjne i inne komponenty, jakie niezbędne są do prawidłowego działania wielu urządzeń przemysłowych. Prężny rozwój firmy przyniósł wiele innowacji, stosowanych w wielu nowoczesnych maszynach. Obecnie jej produkty należą do najczęściej wybieranych w swojej kategorii, a marka OLI cieszy się silną pozycją na globalnym rynku.

Bardzo dobrym uzupełnieniem w/w produktów są silniki niemieckiej firmy JVM Antriebe, należącej do grupy Joest. Produkty tej firmy posiadającej długą historię  i należą do napędów cieszących się w Europie i na świecie bardzo dobrą opinią oraz dużą popularnością. Bardzo dobrze prezentuje się przy tym relacja ceny do jakości tych silników wibracyjnych. Napędy te cieszą się również dużym powodzeniem i dobrą opinią w wielu branżach na rynku polskim, gdzie od wielu lat są napędami dużej ilości maszyn wibracyjnych.

Silnik wibracyjny 400V

 

Silnik wibracyjny 400 V  nie jest samodzielnym, autonomicznym urządzeniem i może jedynie pracować tylko razem z inną maszyną. Urządzenia te należy dobierać na podstawie dwóch podstawowych parametrów:

 • ciężar użytkowy konstrukcji,

 • wymaganą amplitudę drgań, która z kolei zależy od prędkości obrotowej.

 

W naszej ofercie handlowej znajdują się następujące modele silników wibracyjnych 400 V:

 • OLI seria MVE, o momencie obrotowym od 0,12 do 2330 kg/cm,

 • AVITEQ seria UVE, o momencie obrotowym od 0,08 do 2163 kg/cm,

 • JVM – seria JV/JX, o momencie roboczym od 1 do 2720 kg/cm,

Wszystkie sprzedawane produkty są zgodne z dyrektywami Unii Europejskiej dotyczącymi napędów do tego typu maszyn.

Sprawdzone rozwiązania dla różnych gałęzi przemysłu

 

Zachęcamy Państwa do bliższego zapoznania się z naszą ofertą. Szeroki wybór różnych typów motorów, jakie dostępne są w prezentowanym katalogu, gwarantuje możliwość doboru komponentu do konkretnych potrzeb. Jesteśmy pewni, że selekcjonując produkty do przygotowanego asortymentu, stworzyliśmy ofertę, w której znajdą zdecydowanie najlepsze rozwiązania.

 

Ze względu na kompleksowość doboru niektórych urządzeń, elementów i części chętnie służymy Klientowi z pomocą w ich doborze. Zapewniamy, że korzystając ze wsparcia naszego zespołu, z pewnością uda się dobrać odpowiedni silnik wibracyjny 400V, dostosowany do konkretnych potrzeb.

SILNIKI AVITEQ.png

Kliknij!

OLI 1 .png

Kliknij!

Bez nazwy.png

Kliknij!