Kalibrowniki wibracyjne do warzyw i owoców

Kalibrowniki wibracyjne stanowią grupę urządzeń służących do rozdziału mrożonych, względnie surowych warzyw i owoców po kątem ich wielkości. W naszym programie produkcyjnym posiadamy urządzenia różnej wielkości a tym samym i różnej wydajności kalibrowanych produktów. Kalibrowniki w zależności od potrzeb Kupującego posiadają dwa (rozdział na trzy frakcje) lub trzy (rozdział na cztery frakcje) pokłady sitowe. Wydajności tych procesów w zależności od produktów i wymiarów oczek pokładów sitowych znajdują się w zakresie od 1 t/h do  8 t/h. Maszyny te wykonujemy głównie ze stali 1.4301 (0H18N9). Konstrukcje wsporcze do tych urządzeń w zależności od wymagań Klienta wykonujemy ze stali czarnej zabezpieczonej antykorozyjnie lub ze stali nierdzewnej. Powierzchnie kalibrowników od zewnątrz i wewnątrz śrutujemy kulkami szklanymi 0,3 mm. 

W naszym portfolio posiadamy dwa podstawowe rodzaje kalibrowników. Pierwszym są maszyny gdzie pokłady sitowe umieszczone, są w dwóch lub trzech kondygnacjach nad sobą. W tej sytuacji górny pokład posiada największe oczka, środkowy mniejsze oczka a najmniejsze oczka znajdują się na pokładzie dolnym. Zaletą tych maszyn jest ich kompaktowa budowa, głównie mała długość. Wadą ich jest utrudnione dojście do środkowego i dolnego pokładu sitowego przez otwory w burtach bocznych.

Drugim rodzajem kalibrowników są maszyny, w których wszystkie pokłady znajdują się na jednym poziomie i są ułożone posobnie. W tym przypadku pierwsza część pokładu posiada najmniejsze wymiary oczek, w środkowej części znajdują się średnie oczka, a na końcu pokładu jest sito o największych oczkach. Zaletą tych kalibrowników jest możliwość obserwowania całego procesu kalibracji od góry. Cały proces odbywa się na jednej płaszczyźnie. Kolejną zaletą jest łatwość dostępu do wszystkich pokładów i ich wymiany. Wadą tego typu maszyn jest ich duża długość, w skrajnym przypadku może dochodzić do 8 m. W obydwu typach kalibrowników używamy pokładów sitowych z blach perforowanych osadzonych w kasetonach.          Podzielone wielkościowo produkty zsuwają się poprzez stacjonarne zsuwnie do podstawionych pojemników lub na urządzenia transportujące.

Do napędu kalibrowników w zależności od ich wielkości używamy dla mniejszych maszyn silników wibracyjnych a dla większych przekładni wibracyjnych.

Konstrukcje wsporcze pod te maszyny mogą być wykonane jako stacjonarne lub jako przejezdne na kołach.

Kalibrownik wielopokładowy do warzyw i owoców

Kalibrownik wielopokładowy do warzyw i owoców
Kalibrownik do warzyw i owoców

Kalibrownik do warzyw i owoców

wszystkie pokłady na jednym poziomie

Kalibrownik prętowy do grzybów (kurki)

Kalibrownik prętowy do grzybów
kalibrownik 4 zdjecie.png
kalibrownik 5 zdjecie.png

Kalibrownik prętowy do grzybów (kurki)

rys. techniczny